Ristynės
Ristynės - vienas iš svarbiausių Lietuvos sporto paveldo objektų, kuris turi būti išsaugotas ateities kartoms. Nuo 2012 metų Lietuvos imtynių federacija kartu su Lietuvos kuraš federacija siekia atkurti ir puoselėti senąsias ristynių tradicijas, kurios ilgą laiką buvo pamirštos. Šių pačių ristynių entuziastų dėka pirmą kartą pokario Lietuvos istorijoje ristynės oficialiai pristatytos 2012m. birželio 24 dieną, Joninių proga, Lietuvos pajūryje, Šventojoje. 2014m. ši komandą įsteigė Lietuvos tautinių imtynių federaciją, kuri tęsia šio sporto atgaivinimą ir plėtrą.
Pasaulio imtynių federacija (UWW) savo čempionatams naudoja unifikuotą sistemą, kuri leidžia valstybėms vykdyti aukšto meistriškumo savo tautinių imtynių nacionalinius čempionatus, o geriausius sportininkus siųstis į pasaulio ir žemynų tautinių imtynių/už diržų čempionatus, kurie yra sporto pasaulio sistemos dalis, turi tarptautinių institucijų, tokių kaip anti-dopingo agentūros, Tarptautinio Olimpinio komiteto pripažinimą.
Lietuvoje niekada nebuvo vieningos ir susistemintos liaudies imtynių tradicijos, skirtinguose mūsų šalies etnografiniuose regionuose galiojo skirtingi susitarimai bei papročiai. Pačią populiarumo viršūnę ristynės Lietuvoje buvo pasiekusios XIX amžiaus antroje pusėje po baudžiavos panaikinimo. Tuo metu ganyklose piemenys eidami ristis išsirinkdavo vyresniuosius, o suaugę vyrai mėgdavo susiimti norėdami išbandyti jėgas švenčių ar mugių metu, taipogi yra liudijimų, kad ristynes mėgo ir moterys. Deja atėjus sovietmečiui, kadangi Ristynės yra Lietuvos kultūrinis paveldas savyje saugantis daug lietuviškų tradicijų ir tautinio identiteto šis sportas buvo uždraustas siekiant nulietuvinti tautą. Atgavus nepriklausomybę šiam sportui atsigauti buvo sunku, tačiau dėl jo kultūrinės reikšmės svarbu išsaugoti šią Lietuvos istorijos ir kultūros dalį.
Lietuvos tautinių imtynių federacijos veikla Ristinių plėtrai:
- Nuo 2014m. kiekvienais metais vykdo oficialius Lietuvos suaugusių, vaikų čempionatus.
- 2014m. surengė tarptautinį Ristynių turnyrą (20 valstybių)
- 2015m. surengė Europos sąjungos projekto, tradicinių sportų šakų plėtros konferenciją Vilniuje ir pristatė Ristynių teorijos ir praktikos prezentacijas
- Surengė oficialią Ristynių demonstraciją 2016m. TAFISA (Sportas visiems) žaidynėse, Indonezijoje
- Surengė oficialią Ristynių demonstraciją 2017m. Pasaulio žaidynėse, Lenkijoje
- Surengė oficialią Ristynių demonstraciją 2019m. Europos žaidynėse, Baltarusijoje
Prieš įsteigiant federaciją, jos komanda:
- Surengė tarptautinį tautinių imtynių simpoziumą Palangoje (2011m.), kur buvo pristatytos ir "Ristynės" bei patvirtintas jų atgaivinimo planas
- Surengė pirmąją nepriklausomos Lietuvos Ristynių demonstraciją 2012m., Šventojoje.
- Surengė oficialią Ristynių demonstraciją 2012m. TAFISA (Sportas visiems) žaidynėse, Lietuvoje
- Europos tautinių imtynių stilių čempionato metu 2013m. Palangoje surengė "Ristynių" demonstraciją Palangos vasaros estrados salėje.